آموزش keyword planner – نحوه ی راه اندازی

۰
(۰)

سلام به شما دوستان خوب و کاربران گل آکادمی وب ایرونی امیدوارم حالتان عالی باشد.

من محمد رضا یعقوبی هستم و باز هم با یک آموزش دیگر در خدمت شما عزیزان هستم، در این آموزش قصد داریم به معرفی ابزار قدرتمند google keyword planner بپردازیم.

همانطور که می دانید اولین و مهم ترین گام در سئو انتخاب کلمه ی کلیدی مناسب است، اگر شما نتوانید کلمه ی مناسبی را پیدا کنید نمی توانید انتظار داشته باشید که در سئو موفق شوید.

این ابزار به ما کمک می کند کلماتی را که بیشتر از همه توسط کاربران جستجو می شود را پیدا کنیم و بر روی آن ها سرمایه گذاری کنیم.

این ویدئو بخشی از دوره ی رایگان سئو هست که به درخواست برخی از دوستان در سایت قرار گرفت که امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

 

متن ویدئوی آموزش keyword planner :

به نام خدای بزرگ سلام دارم خدمت شما همراهان گرامی، امیدوارم پرانرژی و شاد باشید. در این قسمت می خواهیم درباره ی یک ابزار خیلی قدرتمند و حرفه ای گوگل به نام google keyword planner صحبت کنیم و با استفاده از اون می تونیم کلمات کلیدی خودمون رو به راحتی هرچه تمام تر پیدا کنیم برای این کار در اینجا(مطابق تصویر زیر) کلمات google keyword planner رو تایپ می کنیم و بر روی لینک اول کلیک می کنیم و صبر می کنیم تا صفحه ی مورد نظر باز شود:

صفحه گوگل کلمه کلیدی جستجو

در اینجا باید با اکانت جیمیل خود وارد بشیم، اگر اکانت جیمیل ندارید، به آدرس gmail.com مراجعه کنید و در اونجا می تونید یک اکانت جیمیل رو بسازید. البته از قسمت گوشه سمت راست تصویر هم می توانید یک حساب کاربری جیمیل برای خود درست کنید که چون من قبلاً این اکانت رو ساختم بنابراین نیازی نمی بینم که دوباره این کار رو انجام بدهم. خب بر روی گزینه ی sign in کلیک می کنیم و صبر می کنیم تا صفحه برای ما باز شود:

ورود به صفحه ی google keyword planner

خب در این صفحه لیست اکانت های جیمیل من رو مشاهده می فرمایید و من بایکی از این اکانت ها وارد می شم:

وارد کردن ایمیل برای وارد شدن به google keyword planner

و در این صفحه رمز عبور خودم رو وارد می کنم و روی دکمه ی sign in کلیک می کنم و صبر می کنم صفحه برای ما باز بشه:

sign in کردن به ابزار keyword planner

حتماً توجه داشته باشید که این ابزار توسط شرکت گوگل برای کاربرای ایرانی فیلتر شده است و باید با استفاده از نرم افزار هایی که آی پی ما را مخفی می کنند مثل فیلتر شکن ها وارد این ابزار بشیم.

خب در این صفحه به هیچ کدوم از این تنظیمات دست نمیزنیم و بر روی دکمه ی save and continue کلیک می کنیم:

ادامه دادن کار برای ورود به ابزار google keyword planner

بسیار خوب صبر می کنیم تا صفحه برای ما باز بشه. حالا از سر برگ tools بر روی گزینه ی keyword planner کلیک می کنیم و مجدداً صبر می کنیم تا صفحه لود بشه:

ابزار keyword planner

حالا در این قسمت باید کلمه ی کلیدی خودمون رو وارد می کنیم مثلاً من اینجا کلمه ی طراحی سایت رو تایپ می کنم. خب حالا حتماً توجه داشته باشید که از قسمت language گزینه ی Persian رو اضافه کنیم و من همیشه گزینه ی English رو حذف می کنم چون کلمات کلیدی ما فارسی هستند و ما نیازی به گوگل انگلیسی نداریم اما شما می تونید English رو هم داشته باشید و بر روی گزینه یSave کلیک می کنیم و در آخر بر روی دکمه ی get ideas کلیک می کنیم تا نتایج رو برای ما نمایش بده:

انتخاب زبان persian

خب همین طور که می بینید کلمه ی طراحی سایت در ماه بین هزار تا ده هزار بار توسط کاربران جستجو می شه. خب حالا میایم پایین تر ببینیم کلمات مرتبطش چند بار جستجو می شه. کلمه ی طراحی وب سایت بین هزار تا ده هزار بار جستجو میشه کلمه ی طراحی وب بین صد تا هزار بار جستجو میشه. همین جا باید به یک نکته ی مهم توجه کنیم، اونم اینه که کلمه ی طراحی سایت با کلمه ی طراحی وب فرق داره اگر می خواهید روی دوتاش یعنی هم توی طراحی سایت و هم توی طراحی وب بالا بیاین و توی رتبه ی اول قرار بگیرید، باید روی دوتاش کار بکنید و این ها باهم دیگه فرق دارن.

خب همین طور کلمه ی شرکت طراحی سایت بین صد تا هزار بار جستجو میشه، ساخت سایت رایگان بین صد تا هزار بار سرچ میشه:

کلمات طراحی سایت، بهینه سازی سایت، سئو بسیار جستجو می شوند

خب دیگه خرید سایت بین صد تا هزار بار سرچ میشه حالا از قسمت by relevance می تونیم لیست کلمات رو بر اساس کلمات مرتبط مرتب کنیم و اگر روی قسمت monthly avg searches کلیک کنیم کلماتی رو که بیش تر از کلمه جستجو شدن رو برای ما میاره.

هاست رایگان رو برای ما نمایش داد که اصلاً به کلمه ی ما ربطی نداره اما چون زیاد جستجو شده برای ما آورده.

کلماتی مثل: طراحی، وب، طراحی لوگو و… اینها خیلی خوب دارن سرچ میشن:

 

جستجوی ماهانهاستفاده از قابلیت by relevance در ابزار keyword planner

 

 

 

 

 

 

 

 

خب یه کلمه ی دیگه هم این جا تایپ بکنیم، مثلاً : آموزش فن بیان. ببینیم این کلمه وضعیتش به چه شکل است.

بین صد تا هزار بار جستجو میشه به نظر من که جامعه هدف خوبی نیست. خب روی by relevance کلیک می کنیم تا کلمات هم شکل رو برای ما بیاره:

کلمه ی فن بیان را سرچ می کنیم ببینیم در سئو موثر است یا خیر

خب فن بیان بین صد تا هزار بار جستجو میشه، آموزش سخنرانی هم همین طور.

کلاس فن بیان، فن بیان آموزش، قدرت بیان و آموزش سخنرانی و فن بیان. این ها رو ما اگر روشون کار بکنیم، واقعاً اشتباه بزرگی کردیم.

من خیلی ها رو دیدم میگن که خب آموزش سخنرانی و فن بیان که همه سرچ می کنن، من بیام روی این کار بکنم. اما ما میبینیم که اینجا بین ده تا صد بار فقط جستجو میشه و اصلاً برای ما به صرفه نیست که وقتمون رو بگذاریم روی این کلمات و همین طور آموزش فن بیان و مهارت های ارتباطی، آموزش فن بیان و گویندگی، این ها اصلاً برای سرمایه گذاری، مناسب نیستن:

کلماتی که سئوی خوبی ندارند

بسیار خوب حالا از قسمت ad group ideas می تونیم گروه این کلمات رو هم ببینیم.

مثلاً: گروه کلمه ی بیان بین هزار تا ده هزار بار سرچ میشه، یعنی کلماتی در اون ها بیان وجود داره:

گروهی از کلمات در keyword planner

حالا ما روش کلیک می کنیم، لیست اون کلماتی رو که در اون ها کلمه ی بیان وجود داره رو برای ما میاره:

نمایش فن بیان

خب حالا می ریم سراغ یک کلمه ی دیگه که ببینیم وضعیتش به چه شکل است، مثلاً: آموزش زبان، روی دکمه ی get ideas کلیک می کنیم تا نتایج رو برای ما نمایش بده:

سئو و بهینه سازی وب سایت با ابزار keyword planner

کلمه ی آموزش زبان بین هزار تا ده هزار بار جستجو میشه در ماه. آموزش زبان انگلیسی و زبان انگلسی هم همین طور، یادگیری زبان انگلیسی بین صد تا هزار بار، کلمه ی زبان بین هزار تا ده هزار بار، آموزش رایگان زبان انگلیسی بین ده تا صد بار!!! به نکته ای رو باید بهش توجه داشته باشیم خیلی ها تصور می کنن که توی ایران روی کلمات ارزون و رایگان کار کنی خیلی کار خوبی کردی، در صورتی که در عمل داریم می بینیم که این تصور اشتباهه.

بهتره قبل از این که مطلبی رو در سایت مون منتشر بکنیم به keyword planner سر بزنیم و کلمه ی کلیدی مورد نظر مون رو در این ابزار بنویسیم و ببینیم چقدر توسط کاربرا جستجو میشه، بین هزار تا ده هزار بار جستجو بشه، خوبه حتی بین صد تا هزار کلمه هم جستجو بشه، می تونیم بر روی اون کار بکنیم توی مقالات، اما هدف اصلی مون رو باید بگذاریم روی کلماتی که بیشتر از همه جستجو میشن.

خب این هم از معرفی ابزار keyword planner .

البته این رو باید خدمت شما عرض بکنم که استفاده از این ابزار و آموزش این ابزار به همین جا ختم نمیشه و این ابزار خیلی قسمت های مختلف دیگه ای هم داره، مثلاً ما می تونیم از این جا این جداولی رو که می خواهیم به صورت یک فایل اکسل دانلود بکنیم و همراه خودمون داشته باشیم یا خیلی از مباحث دیگه که من مهم هاش رو خدمت شما عرض کردم.

ازتون خیلی ممنونم که به این فایل توجه کردید و امیدوارم مطالب این فایل مورد توجه تون قرار گرفته باشه.

یه نکته ای هم خدمتتون عرض کنم، وقتی شما ثبت نام می کنین، جیمیل می سازید، برای این که ورود پیدا بکنید به ابزار keyword planner مطمئن باشید با مسائل بسیار زیادی برخورد خواهید کرد و مشکلات عجیب و غریبی برای شما پیش میاد.

من یکسری آموزش ها تولید کرده بودم و گذاشته بودم توی اینترنت و کاربرا میومدن و می گفتن که شما توی فیلم آموزشی یه کار می کنین اما ما وقتی انجام می دیم نمیشه چی کار باید بکنیم.

من گفتم اصلاً این اتفاقات طبیعیه و باید این کار ها اتفاق بیافته و اگه شما درست و اصولی این کار رو انجام بدین غیر ممکنه با مسائلی برخورد نکنین، این موضوع طبیعیه و اگر اینجوری نباشه که در واقع دچار مشکلات فنی شدیم و حتماً این اتفاقات باید برای شما رخ بده، چرا که من هر چقدر هم این ابزار رو به طور کامل به شما آموزش بدم تا شما خودتون درگیر این مباحث نشین، نمی تونین این مباحث رو درک بکنین.

مثلاً من الان با چند تا از error ها مواجه شدم؟؟؟

هیچی اما شما وقتی وارد این سیستم می شید حتماً با یکسری error ها مواجه می شید و این ها رو باید خودتون یاد بگیرید که مدیریتش بکنید من یادم میاد خیلی وقت پیش زمانی که به تازگی برنامه ی google analytics اومده بود، ابزار قدرتمند گوگل که می تونیم باهاش سئوی سایت مون رو مدیریت بکنیم من زمانی که داشتم با اون کار می کردم یادم میاد که ۱۶ بار ۱۷ بار من تلاش کردم برای ثبت نام در این ابزار و بعد تازه تونستم ورود پیدا کنم به این ابزار و یاد گرفتم که چطوری باید ثبت نام کنم.

پس فکر نکنیم که حتماً باید برای اولین بار به راحتی وارد این سیستم بشیم و این کار ها رو انجام بدیم.

اگر وارد شدیم که خداروشکر و بهتون تبریک میگم ولی اگر دچار مشکل شدید اصلاً نگران نباشید. باید مشکلات رو حل بکنیم خب این هم از این بحث باز هم ازتون تشکر میکنم که همراه من بودید توی این فایل شما رو به خدای بزرگ می سپارم و امیدوارم همیشه شاد و پر انرژی باشید، خدانگهدار.

 

۰ / ۵. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید

فقط کافیست ایمیل خود را وارد کنید و فیلم وبینار را به صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید:
دانلود وبینار طراحی سایت با پاورپوینت 
به شما قول می دهیم ایمیل های اسپم و بیهوده برایتان ارسال نکنیم
close-link