الگوریتم چیست؟- آشنایی با مفهوم الگوریتم و معرفی الگوریتم های گوگل

الگوریتم حل مسئله گوگل الگوریتم سئو بهینه سازی سایت
۵
(۱)

الگوریتم چیست؟

حتماً تا به حال شنیده اید که خیلی ها از الگوریتم های گوگل صحبت می کنند.

قبل از این که وارد بحث الگوریتم های گوگل شویم، ابتدا بایستی مفهوم الگوریتم را به طور کامل درک کنیم.

منظور از الگوریتم یک قانون و یا راه حل مسئله است. به عنوان مثال: تصور کنید، الآن شما در یک فضای سرسبز نشسته اید و نسیم خنکی در آن فضا شروع به وزیدن کرده و هیچکس در اطراف شما نیست و شما غرق در یک سکوت لذت بخش شده اید و دارید از این طبیعت بکر لذت می برید، در همین حال، هوا کمی سردتر می شود و روبروی شما یک لیوان چای داغ وجود دارد. حال، شما این لیوان چای را برمیدارید و می نوشید، حالا یک مسئله برای شما طرح می کنم: شما برای نوشیدن این لیوان چای چه مراحلی را طی کردید؟

شاید این مسئله برای شما کمی مسخره به نظر برسد، اما از شما خواهش می کنم کمی درباره ی روش حل آن فکر کنید(به شما تبریک می گویم که اهل تفکرید).

اما راه حل های این مسئله:

مسائل الگوریتم سئو بهینه سازی وب سایت

راه حل اول: دست راستم را به طرف جلو حرکت می دهم، گرمای لیوان چای را احساس می کنم، سپس لیوان چای را بر میدارم و به طرف بالا حرکت می دهم، بعد لبه ی لیوان را در دهانم قرار می دهم و بعد هم این چای را می نوشم.

راه حل دوم: ابتدا لبخندی بر لبانم جاری می شود و سپس دست راستم را به سوی لیوان چای می برم و لیوان چای را برداشته و به طرف بالا حرکت می دهم، بعد چای را به طرف بینی ام می برم و این چای خوش عطر را بو می کنم و سپس چای را می نوشم.

راه حل سوم: ابتدا دو دست خود را به سمت لیوان چای می برم و گرمای چای را با تمام وجودم احساس می کنم و سپس در همین حال که با دو دست خود لیوان چای را گرفتم، لیوان چای را به طرف بالا می آورم و چای را می نوشم.

راه حل nام: این مسئله، مثل بسیاری از مسائل دیگر راه حل های زیادی دارد که در اینجا فقط به سه تا از آن ها پرداختیم.

در حقیقت ما در اینجا سه الگوریتم ساختیم که با استفاده از هر کدام از آن ها می توانیم این مسئله را حل کنیم.

گوگل برای حل چه مسئله ای الگوریتم طراحی میکند؟

خب همان طور که می دانید گوگل الگوریتم هایی دارد و دائماً این الگوریتم ها را بروز می کند. سوال این است که گوگل برای حل چه مسئله ای به طراحی الگوریتم می پردازد؟

سوالی که گوگل همیشه از خود می پرسد این است که: چی کار کنم تا سرچ های من دقیق تر شود؟ چه کار کنم سئوکار ها مرا دور نزنند؟ چه کار کنم کاربران راضی تر باشند و در کوتاه ترین زمان نتیجه ی مناسب را برای آن ها نمایش دهم؟

برخی از الگوریتم های گوگل:

الگوریتم های گوگل برای بهینه سازی وب سایت سئو

در این بخش به نام الگوریتم های گوگل بسنده می کنیم، اما در مقالات بعدی به طور مفصل درباره ی هرکدام از آن ها به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد. برخی از الگوریتم های گوگل عبارت اند از:

  • پاندا
  • پنگوئن
  • کبوتر
  • مرغ مگس خوار
  • گورخر
  • کافئین
  • PayDay Loan
  • Page Athurity
  • Mobilegeddon
  • و…

جمع بندی مقاله:

در این مقاله به تعریف مفهوم الگوریتم پرداختیم. به طور کلی منظور از الگوریتم روش حل مسئله است.

روشی گام به گام برای حل مسائل گوناگون را الگوریتم می نامند که دوستان برنامه نویس با این مفهوم آشنایی کامل دارند. فرق برنامه نویسان با افراد عادی این است که اگر از یک فرد عادی بپرسید چگونه یک لیوان چای را می نوشی؟ ابتدا به شما می خندد و بعد می گوید چای را برمی دارم و سپس می نوشم. اما یک برنامه نویس مرحله به مرحله کار را جلو می برد و دقیقاً از ابتدا تا انتها برای شما نحوه ی نوشیدن چای را توضیح می دهد(که در این مقاله مثال هایش گفته شد).

هدف از این مقاله:

هدف این مقاله فقط آشنایی با معنی و مفهوم الگوریتم بود تا اگر جایی صحبت از الگوریتم های گوگل شد، برای شما مبهم نباشد و به راحتی مباحث مربوطه را درک کنید.

در پایان از شما ممنونم که در این مقاله هم همراه من بودید و امیدوارم این مباحث مورد توجه تان قرار گرفته باشد. تا آموزش های بعدی خدانگهدار.

۵ / ۵. ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید

فقط کافیست ایمیل خود را وارد کنید و فیلم وبینار را به صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید:
دانلود وبینار طراحی سایت با پاورپوینت 
به شما قول می دهیم ایمیل های اسپم و بیهوده برایتان ارسال نکنیم
close-link