۶ ترفند مخرب و قدیمی در بهینه سازی وب سایت(سئو)

۰
(۰)

سلام و درود به شما دوستداران آموزش، من محمد رضا یعقوبی هستم و باز هم مثل همیشه با مطلب آموزشی دیگری در خدمت شما عزیزان هستم.

این بار قصد داریم درباره ترفند هایی صحبت کنیم که سئو کار ها برای فریب دادن گوگل استفاده می کردند. چرا گفتم استفاده می کردند؟؟؟

به دلیل این که الگوریتم های گوگل بسیار هوشمندتر شده و در حال حاضر این ترفند ها به هیچ عنوان نمی توانند کاربردی باشند.

سئو کار ها از روش ها و ترفند های بسیاری برای فریب دادن گوگل استفاده می کردند که در این مقاله به ۶ تا از مهمترین آن ها اشاره کردیم.

خب بیش از این شما کاربران دوست داشتنی را منتظر نمی گذارم و از شما دعوت می کنم ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

 

روش اول Cloaking :

در این روش سئو کار، دو نوع محتوا در صفحه وب خود درست می کرد، یک محتوا برای موتور جستجو(جهت افزایش رتبه) و دیگری برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت.

ترفند های مخرب سئو و بهینه سازی وب سایت

در این روش معمولاً محتوایی غیر مرتبط با موضوع سایت تولید می شد و وب سایت مورد نظر در کلماتی رتبه کسب می کرد که بی ارتباط با موضوع سایت بوده و در نتیجه زمانی که کاربر واژه ای را در گوگل جستجو می کرد، به صفحه ای هدایت می شد که محتوای غیر مرتبط داشت و در نهایت کاربر نمی توانست نیاز خود را رفع کند. به عنوان مثال: کاربر کلمه آموزش سئو را جستجو می کرد و به سایتی هدایت می شد که محتوای آن دانلود نرم افزار آنتی ویروس بود.

روش دوم Hidden Content :

در این روش سئو کار ها با استفاده از محتوای نامرئی برای کسب رتبه برتر در گوگل تلاش می کردند.

ترفند مخفی سازی محتوا در سئو

به طوریکه محتوای غیر مرتبط را در وب سایت خود قرار می دادند و رنگ آن را همرنگ با پس زمینه صفحه تغییر می دادند، در این صورت این محتوا از چشم کاربر دور می ماند اما ربات های گوگل این محتوا که حاوی کلمات کلیدی بسیاری هستند را شناسایی می کنند و این اتفاق باعث می شد که صفحه مورد نظر رتبه خوبی در گوگل کسب کند.

روش سوم Keyword Stuffing :

در این روش که بسیار قدیمی است، اغلب محتوای مرتبط با موضوع وب سایت تولید می شد اما کلمات کلیدی مربوط به مطلب مورد نظر، بسیار زیاد و به صورت نامتعارف تکرار می شد. به عنوان مثال: اگر مقاله ای درباره آموزش سئو نوشته می شد و کلمه کلیدی مقاله سئو بود، این کلمه صد بار در یک مقاله تقریباً کوتاه تکرار می شد و از این طریق باعث می شد گوگل به این صفحه رتبه دهد، البته امروزه کلمات کلیدی جزء اولویت های گوگل نیست و به هیچ عنوان از این ترفند نباید استفاده کرد.

تکرار بیش از حد کلمات کلیدی ترفند های قدیمی سئو

چرا نگاهی به این مطلب نمی اندازید؟ ۶ نکته جهت افزایش رتبه در گوگل

روش چهارم Hi Jacking :

در این روش که کار پیچیده ای هم بود، سئو کار ها صفحاتی مشابه صفحات سایت های پرطرفدار درست می کردند و با این کار گوگل در برخی نتایج، صفحات جعلی را به جای صفحات اصلی نماش می داد و از این طریق صاحب ترافیک عظیمی می شدند. البته این کار اصول بسیار پیچیده ای دارد که در این مقاله مجال صحبت درباره این اصول نیست.

ترفند صفحه دزدی در سئو وبهینه سازی وب سایت

روش پنجم Link Farms :

همان طور که می دانید لینک ها یکی از عواملی هستند که باعث می شوند وب سایت ما معتبر شود و رتبه سایت ما افزایش یابد.

نقش این مسئله در سال های قبل بسیار پر رنگ تر بود. به همین دلیل هم سئو کار های کلاه سیاه(متقلب) به این فکر افتادند که با استفاده از ترفند های غیر قانونی برای وب سایت خود لینک بسازند.

ترفند مزارع لینک در سئو

یکی از ترفند های این دوستان، این بود که صد ها صفحه ساده وب راه اندازی می کردند و در آن ها به سایت خود لینک می دادند و با استفاده از این روش رتبه برتر را در گوگل کسب می کردند که امروزه گوگل با معرفی الگوریتم پنگوئن، به شدت با لینک سازی نامتعارف برخورد می کند.

روش ششم Content Generation :

در این ترفند که تقریباً روش پیچیده ای است، سئو کار ها ربات هایی طراحی می کنند که به آن ها Content Generator (تولید کننده محتوا) می گویند. وظیفه آن ها تولید محتوا برای وب سایت ها است.

روش کار این ربات ها به این گونه است که مثلاً دویست صفحه محتوا به آن ها داده می شود و ربات ها در فواصل زمانی مشخص، به صورت منظم این محتوا ها را در وب سایت قرار می دهند.

تولید محتوای بی کیفیت

این روش در زمان الگوریتم کافئین، کاربرد زیادی داشت، چون در آن زمان شعار این الگوریتم “محتوای بیشتر، بهتر”(البته هیچ وقت این شعار علنی نشد، اما در آن زمان هدف گوگل صرفاً تولید محتوا بود) بود. اما امروزه به دلیل این که تمرکز گوگل بر روی کیفیت محتوا هاست، این روش دیگر کاربردی نیست.

چرا نگاهی به این ویدئو رایگان نمی اندازید؟ فیلم آموزش پیدا کردن کلمات کلیدی با keyword planner

جمع بندی از نظر محمد رضا یعقوبی:

در سئو هیچ ترفند بی خطری وجود ندارد که یک شبه ره صد ساله را طی کنیم و اگر خواستار کسب رتبه اول گوگل هستیم، باید محتوای بهینه و با کیفیت تولید کنیم.

منظور از محتوای بهینه این است که، ما باید محتوای سایت خود را در قالبی قرار دهیم که گوگل آن را دوست دارد و بخاطر آن به ما رتبه می دهد، اگر این موضوع برای شما مبهم است، اصلاً نگران نباشید. بزودی یک دوره آنلاین تحت عنوان “نحوه سئو مقالات” در وب سایت منتشر خواهد شد که به محض انتشار محصول به شما کاربر محترم اطلاع رسانی می شود.

۰ / ۵. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید

فقط کافیست ایمیل خود را وارد کنید و فیلم وبینار را به صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید:
دانلود وبینار طراحی سایت با پاورپوینت 
به شما قول می دهیم ایمیل های اسپم و بیهوده برایتان ارسال نکنیم
close-link