۵ نکته طلایی درمورد عنوان صفحه و تأثیر آن در سئو

۰
(۰)

به نام آن که جان را زندگی داد طبیعت را به جان پایندگی داد

سلام به شما کاربران و عزیزان آکادمی وب ایرونی امیدوارم مثل همیشه پر انرژی باشید.

همانطور که می دانید یکی از مهمترین عواملی که باعث می شود گوگل به مقالات سایت ما اعتماد بیشتری پیدا کند، انتخاب عنوان مناسب است که در این مقاله قصد داریم پنج نکته مفید و کاربردی را در همین خصوص با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

عنوان صفحه چیست؟

اولین و مهم ترین بخش از سئو که حتما درباره ی آن در منابع مختلف زیاد شنیده اید، محتوای موجود در تگ Title است که عنوان صفحه نامیده می شود.

اهمیت انتخاب عنوان مناسب و تاثیر آن در سئو:

خب قاعدتاً انتخاب عنوان مناسب، در سئو سایت ما تاثیر بسزایی دارد، چون اولین چیزی که کاربر در نتایج موتور های جستجو مشاهده می کند، عنوان صفحه است. یعنی مثلاً: اگر عنوان مقاله ما “آموزش گوگل آنالیز” باشد، نتیجه ای که کاربر در موتورهای جستجو مشاهده می کند به صورت زیر است:

از طرفی هم عنوان صفحه در بالای مرورگر (تب مرورگر) هم قابل مشاهده است (با توجه به تصویر زیر):

بحث بعدی که شاید دلیل خوبی بر اهمیت انتخاب عنوان مناسب باشد این است که زمانی که ما مقاله خود را در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام به اشتراک می گذاریم، به صورت پیش فرض، ابتدا عنوان صفحه نمایش داده می شود و این امر نشان دهنده این است که عنوان صفحه از نگاه مخاطبان در شبکه های اجتماعی بیشتر نمود پیدا می کند (با توجه به تصویر زیر):

۵ نکته کلیدی درباره ی انتخاب عنوان مناسب:

نکته اول: از تکرار جداً خودداری کنید:

یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود رتبه ی مطالب ما در گوگل کاهش یابد، انتخاب عنوان های ثابت و تکراری است که گوگل از این موضوع جداً ناراحت می شود و این کار را تحت هیچ شرایطی نمی پسندد.

پس حتماً به این نکته دقت کنید که عنوان مقالات شما باید منحصر به فرد باشد.

نکته دوم: کلمه کلیدی را فراموش نکنیم:

یک عنوان بهینه عنوانی است که مهم ترین کلمه کلیدی مطلب شما حداقل یک بار در آن تکرار شده باشد و البته چه بهتر که این کلمه کلیدی دو مرتبه در عنوان تکرار شده باشد. در این قسمت صحبت از کلمه کلیدی مهم شد، اگر این موضوع برای شما کاربر محترم مبهم است می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و در آن آموزش به طور کامل نحوه انتخاب کلمه کلیدی برای شما توضیح داده شده است.

نکته سوم: بیش از حد طولانی یا کوتاه نباشد:

گوگل در نتایج خود، تعداد مشخصی از کاراکتر ها را می تواند نمایش دهد و اگر طول عنوان از یک حدی بیشتر باشد، در این صورت گوگل قادر به نمایش آن نخواهد بود و در ادامه آن سه نقطه (…) قرار خواهد داد و این امر موجب سردرگمی کاربران می شود (با توجه به تصویر زیر):

برای جلوگیری از این مشکل، نباید تعداد کاراکتر های عنوان بیشتر از حد مجاز باشد.

گوگل در بهترین حالت می تواند ۶۵ کاراکتر از عنوان یک صفحه را نمایش دهد و اگر از این عدد بیشتر باشد، گوگل قادر به نمایش آن نیست. بنابراین هرچقدر تعداد کاراکتر های عنوان به عدد ۶۵ نزدیک تر باشد، برای ما بهتر است.

نکته چهارم: جذابیت حرف اول را می زند:

عنوان باید جذاب باشد تا در مصاف با رتبه اول گوگل مشکلی نداشته باشیم به عنوان مثال اگر صفحه ای از سایت ما رتبه پنجم را داشته باشد و عنوان جذابی برای مقاله خود انتخاب کرده باشیم، کاربر ممکن است بر روی رتبه اول گوگل کلیک نکند و وارد وب سایت ما شود. درباره ی انتخاب عنوان جذاب نکات زیادی وجود دارد که اینجا محل بحث آن نیست اما یک نکته مهم که می تواند تأثیر زیادی داشته باشد، استفاده از اعداد در عنوان است (مثلاً: ۵ نکته اساسی برای جلوگیری از استرس).

نکته پنجم: تغییر عنوان صفحه پسندیده نیست:

سوالی که شاید در ذهن خیلی از صاحبان وب سایت پیش بیاید، این است که آیا تغییر عنوان صفحه، در سئو تاثیر دارد؟

اگر پاسخ بله است، این تاثیر منفی است یا مثبت؟

جواب من به این سوال بله است و قطع به یقین تاثیر منفی بر روی سئو سایت ما خواهد گذاشت و این کار اگر چندبار، به طور مداوم انجام شود، حتی ممکن است گوگل اعتماد خود را به وب سایت ما از دست بدهد (البته در صورت لزوم می توانید عنوان را تغییر دهید، اما بهتر است عنوان ثابت باشد. اگر هم به طور مداوم تغییری در عنوان ایجاد شود، گوگل به هیچ عنوان سایت ما را جریمه نخواهد کرد، صرفاً احتمال دارد که گوگل کمی اعتماد خود را نسبت به ما از دست بدهد).

جمع بندی مقاله از نظر محمدرضا یعقوبی:

این پنج نکته ای که در این مقاله مطرح شد می تواند در بهینه سازی عنوان مطالب، به ما کمک قابل توجهی کند اما این را هم به خاطر داشته باشیم که نکات انتخاب عنوان صفحه در همین ۵ نکته خلاصه نمی شود و نکات دیگری هم وجود دارد که در فرصتی دیگر حتماً آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

عنوان صفحه بسیار مهم است و انتخاب یک عنوان مناسب نیازمند تفکر بسیار است.

اگر عنوان مقالات ما بهینه و مرتبط با مقالات ما باشد، بی شک نرخ بازدید سایت ما را افزایش پیدا خواهد شد.

ممنون که در این مطلب هم با ما بودید، روز و روزگارتان خوش و خدانگهدار…

۰ / ۵. ۰

‫4 نظر ارسال شده در “۵ نکته طلایی درمورد عنوان صفحه و تأثیر آن در سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 ثانیه تا دانلود فاصله دارید

فقط کافیست ایمیل خود را وارد کنید و فیلم وبینار را به صورت کاملاً رایگان دریافت نمایید:
دانلود وبینار طراحی سایت با پاورپوینت 
به شما قول می دهیم ایمیل های اسپم و بیهوده برایتان ارسال نکنیم
close-link